ŚWIECA YANKEE CANDLE ELEVATION

Świece Yankee Candle – Jak poprawnie je palić ?

Świece Yankee Candle czy też innych marek, jak je efektywnie palić ? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad aby osiągnąć najlepsze rezultaty z palenia świec. Po pierwsze: będą się palić dłużej i efektywniej. Po drugie: nie będą się „kopcić” i po trzecie, najważniejsze – nie będą się tunelować 😉

DBAMY O DŁUGOŚĆ KNOTA

Wiedzieliście, że bardzo ważnym jest dbanie o długość knota, który nie powinien przekraczać ok. 3-4 mm?

Dlatego po wystygnięciu świecy Yankee Candle czy Vellutiereprzycinamy knot a inaczej to wygląda w świecach Woodwick, w których go czyścimy. Jak to zrobić ? To proste 🙂 Przed ponownym użyciem świecy należy delikatnie odłamać wypaloną część knota przy użyciu np. papierowego ręcznika lub chusteczki. Pamiętaj także, aby oczyścić powierzchnię wosku od zabrudzeń. Jest to bardzo ważne przede wszystkim przy świecach o jasnym kolorze wosku. Dzięki oczyszczaniu będziemy dodatkowo cieszyć się czystym woskiem w świecy.

ŚWIECA WOODWICK, ŚWIECE WOODWICK, świeca yankee

TUNELOWANIE SIĘ ŚWIEC YANKEE CANDLE I I NIE TYLKO – PRZYCZYNA ?

Klasycznym przypadkiem niewłaściwego użytkowania świecy jest tunelowanie. Dzieje się tak w wyniku zbyt krótkiego palenia świecy, co nie pozwala to na prawidłowe roztopienie się wosku do brzegów słoika. Każde ponowne palenie świecy powoduje topienie się wosku do środka świecy a nie na całej jej powierzchni – drążąc w ten sposób tunel ku dołowi. Czy można odwrócić ten proces ? Jest on bardzo trudny do odwrócenia, dlatego tak ważne jest palenie świecy od 3 do 4 godzin za każdym razem.

A CO ZROBIĆ GDY ŚWIECA ZACZNIE SIĘ DYMIĆ ?

Na to też jest sposób. Wystarczy, aby nie stawiać świecy w miejscach w których może być narażona na przeciągi, takich jak korytarze, miejsca przy oknie czy wywietrznikach. Zwykle istnieją dwa możliwe powody, dlaczego świeca może zacząć dymić. Pierwszy z nich: świeca stoi w przeciągu a drugi: knot jest zbyt długi. Rozwiązanie jest bardzo proste, przestaw świecę w inne miejsce, nienarażone na przeciągi lub zgaś ją. Potem poczekaj aż całkowicie wystygnie i oczyść knot skracając go do ok. 3-4 mm. Na końcu oczyścić powierzchnię wosku od zabrudzeń. To ostatnie jest bardzo ważne, zwłaszcza przy świecach z jasnym woskiem co już zostało opisane nieco wyżej.

Dlatego też rekomendowany jest 3-4 godzinny czas palenia świec przy każdym użyciu, w wyniku tego knot nie stanie się zbyt długi i nie zacznie dymić.

Świeca Vellutiere, świece yankee

CZAS PALENIA ŚWIECE YANKEE CANDLE I INNYCH

Duża Świeca: do 150 godzin, Średnia Świeca: do 100 godzin, Mała świeca: do 40 godzin i Woski Zapachowe: do 10 godzin.

A jak długo możemy cieszyć się zapachem z takiej świecy ? Innymi słowy: ile wieczorów nam zapewni ? Przy dużej świecy: Yankee Candle, WoodWick czy Vellutiere, czas palenia wynosi do 150 godzin. Zakładając, że średnio palimy świecę 3-4 godziny, czeka nas około 45 dni klimatycznych wieczorów. Czas palenia średniej świecy wynosi do 100 godzin, co daje nam około 28 wieczorów 😉 I ostanie świece, te malutkie, czas palenia wynosi do 40 godzin – to ok. 10 wieczorów z zapachami.

Czasem jednak jedna świeca tej samej wielkości wypala się szybciej a inna pali się dłużej. Różnice te wynikają z kilku czynników. Pierwszym z nich są warunki w jakich palimy świece, drugim: rodzaj zapachu i zawarte w świecy komponenty zapachowe jak: vetiver, ambra, piżmo i inne. Niektóre mieszanki zapachowe wypalają się po prostu szybciej a inne potrafią palić się nawet do 175 godzin. Podsumowując: najbardziej opłacalne tj. ekonomiczne są duże świece. Tymi właśnie będziemy cieszyć się najdłużej a koszt samego palenia świecy będzie niższy od pozostałych.

TRZY PROSTE ZASADY DBANIA O ŚWIECE YANKEE CANDLE LUB INNYCH MAREK

Pierwsza: dbamy o długość konta: przycinamy lub czyścimy do długości 3-4 mm. Druga: pilnujemy za każdym razem, aby wosk wypalił się od brzegu do brzegu słoik. Trzecia: nie stawiamy świec w miejscach narażonych na przeciągi, takich jak na przykład korytarze.

Innymi słowy, stosując te trzy proste zasady, będziemy najbardziej efektywne palić świece, w wyniku czego będziemy je użytkowali najdłużej i najekonomiczniej jak to tylko możliwe.

NIEKTÓRYM ZAPACHY SZYBKO SIĘ NUDZĄ, CO WTEDY ?

Niektórym osobom zapachy szybko się nudzą i lubią często je zmieniać. Dla tych osób, idealnym produktem będzie wosk zapachowy, w którym jest ukryte aż do 10 godzin zapachu. W ten sposób codziennie możemy poczuć nowy zapach, wymieniając jedynie kawałek wosku na inny. Do tego potrzebujemy jedynie kominka do wosków. Z pewnością większość z Was posiada w swoim domu niejeden taki kominek 😉

Często używając olejków zapachowych z wodą, zapomnimy jej dolać, w wyniku czego kominki się przepalają i pękają. Na szczęście wosk nigdy nam nie wyparuje a ulotni się jedynie zapach. Co zrobić z woskiem jak skończy się zapach ? Wymieniamy go na inny kawałek, innymi słowy, kolejny zapach.

CO W PRZYPADKU KIEDY WOSK TRUDNO USUNĄĆ Z KOMINKA ?

WOSKI YANKEE CANDLE , świece yankee candle

Są na to dwa sposoby. Osobiście polecamy ten pierwszy: wstaw kominek na kilka minut do zamrażarki, a wosk sam „odejdzie”. Drugim sposobem jest wrzącą woda, która zwyczajnie rozpuści resztki wosku. Zachęcamy do wypróbowania obydwu sposobów i podzielenia się z nami Waszą opinią.

Ciekawostka

Drewniana przykrywka w świecach WoodWick służy także jako podstawka do świec i zapewnia stylowy, elegancki wygląd oraz chroni powierzchnię 😉 Warto także zwrócić uwagę na to, że słoik w tych świecach jest bardzo ozdobny. Możemy go wykorzystać jako pojemnik np. w łazience na przysłowiowe „waciki” 🙂 Wystarczy odkleić naklejkę.

PODSUMOWUJĄC: ŚWIECE LUBIĄ DŁUGIE CZASY PALENIA ! PO ZAPALENIU ŚWIECY, ZAPACH JEST WYCZUWALNY NIEMALŻE NATYCHMIAST. DODATKOWO, PO ZGASZENIU ŚWIECY, ZAPACH UNOSI SIĘ JESZCZE od 3 do 4 GODZIN 🙂 PRZY ZAŁOŻENIU ŻE PALIMY ŚWIECĘ 4 GODZINY, ZAPACHEM WE WNĘTRZU BĘDZIEMY SIĘ CIESZYĆ OKOŁO 8 GODZIN 😉

ŚWIECA WOODWICK, swiece yankee candle

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik z poradami jak dbać o świece będzie pomocny i pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tej wiedzy w codziennym użytkowaniu świec i wosków zapachowych.

Facebook

Zostaw swój komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial